Alarm DSC NEO i aplikacja mobilna NEO GO

Centrala alarmowa DSC serii Power NEO, już od jakiegoś czasu dostępna jest na naszym rynku. Alarm DSC to dla wielu użytkowników wręcz synonim kojarzący się z bezpieczeństwem, ponieważ produkty tej kanadyjskiej firmy dostępne są w polskich domach od prawie 30 lat.

Produkty dostępne w aktualnej ofercie, czyli rodzina PowerSeries Neo, to kontynuacja dobrych tradycji firmy oferująca jednak znacznie większe możliwości niż dotychczasowe rozwiązania. Seria NEO to bardzo mocno rozbudowana grupa produktów zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych, tworząca tak zwany system hybrydowy. Dodatkowym atutem jest, już dostępna aplikacja mobilna Neo GO ułatwiająca nadzór i sterowanie systemem alarmowym DSC.

Seria central alarmowych NEO DSC

Centrale NEO podobnie jak poprzednia wersja rodziny POWER, oferują kilka wariantów płyt głównych zróżnicowanych pod kątem możliwości rozbudowy i kilku innych cech. Dzięki temu mamy do wyboru systemy mniejsze i bardziej ekonomiczne oraz większe dla wymagających tego obiektów. Alarm DSC może być w łatwy sposób skonfigurowany dla potrzeb każdego obiektu, a później w miarę konieczności rozbudowywany. Budowa hybrydowa daje nam możliwość wykorzystania w nim zarówno elementów przewodowych jak i dedykowanych urządzeń bezprzewodowych.

Podstawowe urządzenia to centrale:

 • HS2016 (8-16 linii)
 • HS2032 (8-32 linie)
 • HS2064 (8-64 linie)
 • HS2128 (8-128 linii)

Za obsługę systemu odpowiadają klawiatury LCD i LED, które dodatkowo posiadają możliwość (wersja P) odczyty breloków zbliżeniowych oraz komunikacji z urządzeniami bezprzewodowymi jako ich odbiornik (wersja RF).

Więcej na temat samego systemu oraz oferty dostępnych urządzeń, wkrótce na naszych stronach.

Alarm DSC i Aplikacja mobilna Neo GO

Poniżej kilka słów na temat, najnowszego dodatku do systemu alarmowego, jakim jest aplikacja mobilna Neo GO. Aplikacja oczywiście bezpłatna, dostępna jest dla użytkowników systemów ANDROID oraz IOS.

Alarm DSC PowerSeries Neo

Proponowana aplikacja to przede wszystkim wygodny dostęp do zdalnej obsługi centrali DSC – zawsze i wszędzie. W niezwykle komfortowy sposób jesteśmy w stanie zmieniać status systemu przy użyciu tabletu lub smartfonu. Aplikacja jest integrowana ze wszystkimi systemami serii Power Neo. Komunikacja między centralą alarmową, a urządzeniem mobilnym z zainstalowanym programem Neo Go, odbywa się przy wykorzystaniu nadajników alarmowych TCP/IP lub GSM/HSPA.

Funkcje realizowane za pomocą aplikacji:

 • Podgląd aktualnych usterek i alarmów w systemie
 • Włączenia poszczególnych podsystemów w trybie wyjścia, domowym lub nocnym
 • Wyłączenia z dozoru każdego z podsystemów
 • Blokowania linii
 • Aktywacji albo dezaktywacji wyjść programowalnych
 • Powiadomienia w czasie rzeczywistym o usterkach systemowych oraz o wszystkich zdarzeniach zaistniałych w systemie

Podstawowe zalety rozwiązania:

 • Kompatybilne z systemem Android oraz iOS
 • Komunikacja poprzez TCP/IP lub GSM/GPRS
 • Kompatybilność ze wszystkimi systemami serii Power Neo
 • Łatwa konfiguracja przez użytkownika systemu (jedynie należy wprowadzić numer seryjny centrali, by skonfigurować połączenie)
 • Interaktywne menu

Tutaj można znaleźć bezpośredni link do pobrania aplikacji. Aplikacja DSC PowerSeries NOE GO.

2 komentarze

 1. Widzialem na YT filmik reklamujący zasięgi dzialania radia w tym systemie dsc neo i teorię dotyczącą zużycia baterii. Wyglada super.
  Ciekawi mnie czy ktos to sprawdzil w praktyce?
  Moze ma ktos jakies doświadczenie np z podobnym visonicem. Sporo kiedyś robilem na dsc i nigdy nie było powodów do narzekania.
  Teraz robie inne bezprzewodowki. Moze warto wrócić do dsc.
  Pytanie wlasnie tylko czy warto?

  • Sugeruje nabyć przy najbliższej okazji system DSC serii Power Neo i samemu się o tym przekonać.
   Jak ze wszystkim są zwolennicy i przeciwnicy systemów alarmowych tego producenta.

   My ze swojej strony polecamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *