Czujka Next Plus VISONIC, gama cyfrowych czujek alarmowych o różnorodnych możliwościach

Czujki Next Plus firmy Visonic, to jedne z najpopularniejszych urządzeń detekcji alarmowej dostępne dla klientów praktycznie na całym świecie. Next Plus, to także jedna z pierwszych serii, oferująca kilka wariantów cyfrowych czujek w jednolitej, niewielkiej i niezwykle estetycznej obudowie. W ostatnim czasie linia Next Plus została dostosowana i spełnia rygorystyczne wymagania normy EN50131-1 w klasie GRADE 2.

Czujka Next Plus Visonic, to seria sześciu cyfrowych, wewnętrznych czujek, które można zastosować praktycznie w każdych warunkach. Od najbardziej podstawowej detekcji ruchu PIR, przez pomieszczenia, w których mogą przebywać zwierzęta, do wymagających zwiększonego bezpieczeństwa lokalizacji z detekcją mikrofalową czy funkcją antymaskingu.

Czujku ruchu Visonic, podział

Czujki Next Plus, można podzielić na dwie podstawowe grupy. Czujki ruchu PIR oraz czujki dualne PIR+MW.

Czujki PIR:

  • Next Plus PIR – czujka ruchu
  • Next Plus K9-85 – czujka ruchu odporna na zwierzęta do 38Kg
Next Plus PIR Czujka Visonic

Czujki dualne, PIR+MW:

  • Next Plus Dou – czujka ruchu PIR + MW
  • Next Plus Duo K9-85 – czujka ruchu odporna na zwierzęta do 38Kg
  • Next Plus Duo AM – czujka ruchu PIR + MW z funkcją antymaskingu
  • Next Plus Duo K9-85 AM – czujka ruchu odporna na zwierzęta do 38Kg z funkcją antymaskingu
Next Plus DUO Czujka Visonic

Dane techniczne

Zasięg działania to 15m. na 15 m. przy pokryciu 90°, i 18 wiązkach. W przypadku wersji Duo, istnieje możliwość trzystopniowej regulacji zasięgu mikrofali, odpowiednio 15m, 10m i 5m. Zalecana wysokość montażu w 1.8 do 2.4m., a w przypadku czujek K9-85 to odpowiednio 1.8 do 2.1m.

Wersja ignorująca zwierzęta K9-85, może pochwalić się jednym z największych tego typu parametrów na rynku, aż do 38Kg. W czujkach zastosowano specjalną technologię, algorytm TSI (Target Specific Imaging), umożliwiającą rozróżnienie obiektów widzianych jako człowiek i zwierzę. Pamiętać należy jednak, że oferowane 38kg., możliwe jest przy zachowaniu odpowiedniej wysokości montażu, oraz nie przekraczaniu przez obiekt dolnej strefy detekcji powyżej 1m od ziemi. Powyżej 1m., ignorancja spada do 19kg., co wynika z charakterystyki pracy i układu wiązek.

Detektory zasilane są prądem stałym 12V (w zakresie 9 – 16VDC), pobór prądu w przypadku czujek PIR to 9mA, a w przypadku czujek dualnych wynosi 22mA.

Czujki, produkowane są w Izraelu, posiadają certyfikat CE, spełniają wymogi normy EN-50131-1 – GRADE 2, Class II.

Wszystkie czujki mogą być montowane bezpośrednio do podłoża, lub za pomocą dedykowanych uchwytów BR-1 – ścienny, BR-2 – narożny, BR-3 – sufitowy.

Next Plus Series VISONIC

Pełna oferta czujek Next Plus

Firma Visonic, to przede wszystkim jeden ze światowych liderów w dziedzinie alarmów bezprzewodowych. Dlatego też czujki Next Plus dostępne są w wariantach bezprzewodowych, ale przeznaczone do współpracy wyłącznie z centralami i odbiornikami tego producenta. W ofercie znajdziemy dwie podstawowe grupy czujek o symbolu MCW – dedykowane dla systemu PowerCode w tym PowerMax, oraz PG2 pracujące w systemie PowerMaster. Wszystkie urządzenia bezprzewodowe posiadają w symbolach właśnie te oznaczenia. O ile w systemach przewodowych dostępne są czujki PIR oraz PIR z mikrofalą, o tyle w obu systemach bezprzewodowych i na chwilę obecną dostępne są wyłącznie czujki Next PIR i Next PIR K9-85. Producent w systemach bezprzewodowych, oferuje oczywiście pełną gamę urządzeń detekcyjnych innych serii jak Tower, Clip itp.

Podsumowanie

Podsumowując powyższe informacje, można stwierdzić, że seria Next Plus to bardzo ciekawa propozycja, która wyróżnia się na tle bardzo szerokiej oferty tego typu urządzeń. Dobre parametry i różne warianty detekcji zawarte w jednolitej obudowie, powinny spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, szukających skutecznych i wyrafinowanych rozwiązań.

Czujki NEXT Plus, mogą współpracować ze wszystkimi standardowymi centralami alarmowymi dostępnymi na naszym rynku.

Czujki NEXT Plus MCW – przeznaczone są do współpracy z bezprzewodowymi centralami Visonic, serii PowerMax i odbiornikami PowerCode.

Czujki NEXT Plus PG2 przeznaczone są do współpracy z bezprzewodowymi centralami Visonic, serii PowerMaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *