Codzienna obsługa systemu alarmowego, manipulator z ekranem dotykowym

Do codziennej obsługi systemu alarmowego warto korzystać z manipulatora wyposażonego w ekran dotykowy. Najczęściej tego typu urządzenia zapewnia zarówno wygodę oraz prostą obsługę systemu jak również szereg dodatkowych funkcji, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowników.

Typowe cechy manipulatora wyposażonego w ekran dotykowy:

 • Intuicyjna obsługa: Ekran dotykowy oferuje prostą i intuicyjną interakcję, co ułatwia obsługę nawet dla osób bez doświadczenia w obsłudze systemów alarmowych. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko nauczyć się korzystać z systemu i wykonywać potrzebne czynności.
 • Bogate funkcje: Manipulatory z ekranem dotykowym często oferują szeroki zakres funkcji, takich jak podgląd kamer, kontrola oświetlenia czy sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. To sprawia, że system alarmowy staje się bardziej wszechstronny i użyteczny.
 • Estetyczny wygląd: Manipulatory z ekranem dotykowym są zazwyczaj zaprojektowane w sposób estetyczny i nowoczesny, co może poprawić wygląd wnętrza domu lub biura, dodając mu nowoczesnego akcentu.
 • Wygodna nawigacja: Dzięki ekranowi dotykowemu użytkownicy mogą łatwo nawigować po różnych funkcjach i opcjach systemu alarmowego, co przyspiesza proces konfiguracji, monitorowania i zarządzania systemem.
 • Łatwe dostosowanie: Systemy alarmowe obsługiwane za pomocą manipulatora z ekranem dotykowym często pozwalają użytkownikom łatwo dostosować ustawienia do swoich preferencji, np. personalizować widoki, harmonogramy czy powiadomienia.

Manipulatory SATEL z ekranem dotykowym

Wiosną 2024 r. wraz z opublikowaniem nowego cennika SATEL, producent wprowadził do oferty dwa nowe manipulatory w dwóch wersjach kolorystycznych każdy. Symbole manipulatorów:

Każde z urządzeń idealnie sprawdzi się do sterowania rozbudowanym systemem alarmowym z funkcjami automatyki budynkowej. Dodatkowo wbudowany czytnik kart MIFARE, umożliwia wygodniejsze sterowanie funkcjami systemu INTEGRA, np. załączeniem czuwania przy pomocy karty zbliżeniowej.

Rozwiązanie i funkcje zastosowane w manipulatorach dotykowych SATEL

 • Czuły na dotyk – Dzięki wysokiej czułości panelu dotykowego i responsywnemu interfejsowi obsługa manipulatora staje się prawdziwą przyjemnością. Poruszanie się po interfejsie za pomocą gestów jest nie tylko płynne, ale przede wszystkim intuicyjne.
 • Idealne dopasowanie – Jasność ekranu jest całkowicie dostosowalna do preferencji użytkownika i warunków oświetleniowych. Dodatkowo, można regulować głośność różnych dźwięków, co pozwala na pełne dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.
 • Głębia kolorów TRUE COLOR – Manipulatory INT-TSH2 i INT-TSG2 oferują imponującą gamę kolorów TRUE COLOR, obejmującą ponad 16 milionów odcieni. Sama jakość obrazu jest wyjątkowo wysoka, a szklany panel zapewnia nie tylko doskonałą ochronę przed zarysowaniami, ale także zachowuje nienaganny wygląd wyświetlacza.
 • Uwolnij kolory– Indywidualny motyw graficzny manipulatora jest w pełni konfigurowalny, począwszy od koloru czcionki i podświetlenia, a skończywszy na tle ekranu. Instalator może stworzyć dla użytkownika motyw dopasowany do jego gustu, bądź też wybrać jedną z gotowych kompozycji spośród ponad 20 dostępnych.
 • Puść wodze fantazji – Wspólnie z instalatorem można dostosować wielkość ikon oraz ich układ na ekranie. W manipulatorze dostępnych jest aż 24 ekrany, co pozwala na swobodne grupowanie ikon według tematyki lub lokalizacji pomieszczeń. Możliwość dowolnej personalizacji ikon zapewnia pełne dostosowanie ich do przypisanych funkcji.
 • Jak dwie krople wody – Wykorzystaj pełne możliwości konfiguracji interfejsu, aby idealnie odzwierciedlić swój system alarmowy lub automatyki budynkowej. Nowe modele manipulatorów umożliwiają nawet wgranie mapy budynku i oznaczenie na niej podłączonych urządzeń, co znacznie ułatwia nawigację i szybkie znalezienie potrzebnego elementu do sterowania, bez konieczności przewijania długiej listy urządzeń.

Prezentacja manipulatorów INT-TSH2 i INT-TSG2 SATEL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *