BE WAVE SATEL nowy system zaprezentowany przez największego polskiego producenta systemów alarmowych

SATEL: Lider w branży alarmowej prezentuje BE WAVE na targach SICUREZZA

BE WAVE to nazwa handlowa zupełnie nowego systemu opartego na jednostce typu SMART HUB, który producent zaprezentował m.in. podczas targów SICUREZZA w Mediolanie. W przypadku tego rozwiązania z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że to nie tylko nowy produkt, ale zupełnie nowa koncepcja podejścia do zagadnienia bezpieczeństwa, sterowania i zarządzania obiektem opartym na filozofii SMART & SAFE.

SATEL jako producent systemów alarmowych jest znany absolutnie wszystkim, którzy mają jakikolwiek związek z branżą zabezpieczeń. Myślę, że wśród użytkowników takich systemów firma również jest rozpoznawalna, a co najważniejsze wysoko oceniana. Niewielu jednak z nas ma świadomość jak dużym graczem jest polski producent zarówno na rynku europejskim jak i światowym. Wydaje się, że w dużej mierze właśnie obecność na tych rynkach niejako wymusiła opracowanie produktu, jakim jest BE WAVE, czyli systemu o filozofii ALL in ONE. Systemy tego typu funkcjonują już na rynku i pewne jest, że zdobędą sporą rzeszę zwolenników.  Wydaje się, że producent dostrzegł ten trend i stąd premiera systemu właśnie na rynku zewnętrznym gdzie systemy tego typu stają się coraz popularniejsze.

SMART HUB: Serce systemu BE WAVE

Sercem systemu jest SMART HUB, czyli urządzenie, które możemy nazwać centralą lub koncentratorem. Łączy ze sobą wszystkie urządzenia bezprzewodowego systemu alarmowego oraz elementy wykonawcze odpowiedzialne za sterowanie innymi urządzeniami budynkowymi, stąd połączenie funkcji smart i bezpieczeństwa. W chwili obecnej wiemy, iż system wspierał będzie wszystkie urządzenia z rodziny ABAX 2 tego samego producenta. System zapewne sukcesywnie będzie wyposażany w nowe elementy niezbędne do rozbudowy i integracji z elementami zarówno bezpieczeństwa jak i sterowania. System taki z  założenia będzie system tylko i wyłącznie bezprzewodowym, czyli szybkim i łatwym w montażu.

Aplikacja BE Wave: Narzędzie konfiguracyjne i zarządcze w jednym

SMART HUB to serce systemu BE WAVE, zatem co będzie jego „mózgiem”? Jak można było się spodziewać, będzie nim dedykowana APLIKACJA! Aplikacja dla urządzeń mobilnych jest dziś absolutnym standardem w praktycznie każdej dziedzinie życia. Aplikacja BE Wave, ma nie tylko zarządzać gotowym system ale służyć, przede wszystkim jako narzędzie konfiguracyjne. Ma być więc przyjazna zarówno dla użytkownika jak i instalatora, lub dla obu jeśli np. ten pierwszy nagle zapragnie być także tym drugim!

Obietnice i oczekiwania: Czy BE WAVE spełni oczekiwania użytkowników?

Przedstawiciele producenta zapewniają, że do budowy aplikacji przyłożyli się z taką samą jak nie większą pieczołowitością co do samych urządzeń. Efektem tego ma być niezwykle prosty interfejs, który będzie intuicyjny i bardzo przejrzysty na każdym etapie programowania i użytkowania. Oczywiście czas pokaże, czy obietnice zostały spełnione, za co oczywiście trzymamy kciuki.

Jak wspominałem podobne rozwiązania bazujące na jednostce centralnej typu HAB, są oczywiście znane i od jakiegoś czasu dostępne w sprzedaży. W przypadku firmy SATEL mamy jednak do czynienia z urządzeniami peryferyjnymi np. czujnikami ruchu, które zostały wdrożone w tysiącach systemów i z całą pewnością możemy stwierdzić, że się sprawdziły. System więc poza pewnym działaniem przeciwwłamaniowym, będzie posiadał inne zalety jak sterowanie, harmonogramy czasowe, zdalny dostęp, czy oszczędzanie energii, zatem „na papierze” same plusy.

Czekamy z niecierpliwością na polską premierę systemu i Wasze reakcje na ten swego rodzaju rewolucyjny pomysł firmy SATEL.

5 komentarzy

 1. Ciekawe! Z opisu wynika, że jest to podobne rozwiązanie do kilku znanych na rynku systemów Smart Home.
  Interesujące jak Satel rozwiąże temat integracji z kamerami do monitoringu i np. wideofonem?

 2. Pomysł chyba niezły ludzie to łykną bo czasy są niepewne.
  Dla instalatorów (jak ja!) to chyba gorzej bo pewnie zaraz się pojawi w obi i castoramach 🫣

  • W sumie urządzenia ABAX 2 do tanich nie należą, a przecież duża część klientów woli zapłacić instalatorowi i spać spokojnie niż samemu się bawić. Myślę, że instalator na montażu BE WAVE też będzie mógł zarobić.

 3. Trochę mało informacji jak na razie.
  Ale brzmi nieźle, marzenie wielu – dobry system bez kabli i obsługiwany smartphonem.
  Znam Abaxa i on dobrze działa, czasem aż dziwne w jak trudnych warunkach.
  Dziwi mnie tylko totalna cisza na temat tego sprzętu, zero na stronie producenta, to już istnieje?

  • Współpracujemy z SATEL od wielu lat. Osobiście zupełnie nie jestem zdziwiony brakiem informacji o nowych produktach. Myślę, że tuż przed wprowadzeniem urządzeń na rynek odbędzie się ich prezentacja w wybranych miastach, podobnie jak to było, chociażby z ABAX 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *