OptimaGSM to centrala alarmowa z automatyką domową firmy ROPAM dedykowana  do domów jednorodzinnych, mieszkań, małych obiektów komercyjnych. Dla użytkowników, którzy cenią sobie prostą i intuicyjną obsługę, pełną kontrolę nad systemem zarówno w domu, jak i poza nim.

Uwaga! Zapoznaj się z aktualne zestawienie central alarmowych firmy Ropam we wpisie: NeoLTE-IP, centrala alarmowa Ropam z modemem LTE.

Obsługa i sterowanie

Możesz sterować funkcjami systemu na wiele sposobów. W domu za pomocą paneli dotykowych, smartfonu, tabletu lub pilotów radiowych. Poza domem system skomunikuje się z tobą za pomocą sieci GSM lub internetu.

Smartfon lub tablet będzie twoim centrum kontroli w domu, jak i w dowolnym miejscu na świecie. Nie ważne, jaki system operacyjny został zainstalowany w twoim telefonie, oprócz aplikacji RopamOptima na system Android, IOS, Windows Phone możesz sterować systemem przez www np. na laptopie.

Alarm i ochrona domu

System pozwala na ochronę domu, centrala ma możliwość rozbudowy i pozwala na dostosowanie do większości typowych typów instalacji alarmowych. Do centrali można podłączyć dowolne czujkisygnalizatory, jakie występują na rynku i dobrać je do wymagań i wykończenia wnętrza.

Weryfikacja alarmów i zdarzeń

W czasie alarmu centrala powiadomi cię, w jakich pomieszczeniach jest intruz. Możesz na standardowym telefonie lub smartfonie odebrać SMS, komunikat głosowy, e-mail lub MMS ze zdjęciem ‘włamywacza’. Sam podejmiesz decyzję co zrobić, kogo powiadomić.

Automatyka domowa

Masz potrzebę i pomysł na sterowanie w domu, ale nie chcesz i nie uważasz, że system powinien być bardziej ‘inteligentny’ od człowieka?

Możesz sterować ‘na życzenie’ urządzeniami w domu: brama wjazdowa, brama garażowa, rolety, oświetlenie. Możesz także przewidzieć typowe schematy i kalendarze do sterowania: pompami CO, wentylacją ale ostanie słowo i tak zależy od Ciebie albo od twojego zachowania. Możesz wykorzystać czujki alarmowe jako czujniki do automatyki domowej np. czujniki obecności do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami.

Wiemy doskonale, że trudno przewidzieć instalację do realizacji wszystkich docelowych pomysłów sterowania, dlatego mamy rozwiązanie:

  • SmartPLC – to technologia  zmieniające instalacje elektryczną budynku w magistralę komunikacyjną dla sterowania. Więc wszędzie gdzie jest stałe zasilanie 230V masz sterowanie.

Sterowanie ogrzewaniem i klimatem

Nie potrzebujesz typowych naściennych termostatów, masz funkcję sterowanych ‘termostatów pokojowych’ w systemie. Nasz termostat nie tylko grzeje wg kalendarza, ale rozpozna kiedy nie ma nikogo w domu i obniży temperaturę w celu oszczędności. Jeżeli masz potrzebę, możesz zmienić temperaturę i kalendarze na tablecie lub smartfonie nawet gdy jesteś poza domem. Jeżeli nie przewidziałeś w instalacji czujników temperatury, mamy rozwiązanie: radiowe czujniki temperatury i wilgotności. Dzięki czemu możesz sterować nie tylko ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją.

Optymalizacja kosztów

System OptimaGSM ma doskonały stosunek ceny do możliwości. Dzięki integracji centrali alarmowej i automatyki domowej uzyskano obniżenie kosztów instalacji, utrzymania systemu i serwisu. W cenie typowej instalacji alarmowej z komunikacją GSM i IP otrzymujesz także system automatyki domowej.

Nagrody i wyróżnienia

OptimaGSM Ropam został doceniony i wyróżniony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2016. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści z branży zabezpieczeń. Złotym Medalem MTP wyróżniane są produkty nowoczesne, innowacyjne i wytwarzane w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Informacje techniczne

OptimaGSM to modułowa, hybrydowa centrala z komunikacją GSM i IP. Oprócz standardowych funkcji centrali alarmowej posiada funkcje i opcje automatyki budynkowej z wykorzystaniem technologii SmartPLC tj. komunikacji po przewodach elektrycznych. System charakteryzuje się wyjątkowo prostym i czytelnym sterowaniem dzięki intuicyjnemu i przejrzystemu interfejsowi GUI paneli, webserwera i aplikacji mobilnych. Dostęp do systemu w każdej sytuacji i z wielu urządzeń mobilnych zapewnia komunikacja GSM i IP.

Centrala alarmowa OptimaGSM to wyjątkowo elastyczne i ekonomiczne urządzenie. Pozwala na implementowanie funkcji centrali alarmowych oraz automatyki domowej. Projekt centrali i jej zasoby w tym ilość wejść i wyjść pozwala na zastosowanie w większości typowych obiektach prywatnych i małych komercyjnych. Wielopoziomowy dostęp do sterowania i kontroli tj. panele dotykowe, urządzenia mobilne (webserwer, aplikacje SMS/CLIP/DTMF), piloty radiowe, wejścia/wyjścia jest unikalny w tej klasie urządzeń.

System OptimaGSM z komunikacją TCP/IP to nowatorskie rozwiązanie typu IoT ( IoT- Internet of Things) pozwalające kontrolować system przez internet z dowolnych urządzeń mobilnych. Centrala z modułem AP-IP  to pierwsze na rynku rozwiązanie z wbudowanym WebSerwerem przeznaczonym dla użytkownika do kontroli systemu. WebSerwer działa na każdej przeglądarce www ( HTML5), transmisja jest bezpieczna gdyż opiera się o połączenie SSL i nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Ponadto AP-IP  obsługuje aplikacje na urządzenia mobilne głównych systemów OS.

Centrala pozwala także na kontrolę i sterowanie ogrzewaniem oraz klimatem poprzez obsługę czujników temperatury, wejście analogowe, funkcje termostatu pokojowego (np. wilgotność, oświetlenie).

Zastosowane rozwiązania są innowacyjne i wyprzedzają trendy na rynku: kontrola systemu przez system czasu rzeczywistego RTOS, komunikacja SmartPLC po instalacji elektrycznej, technologia paneli dotykowych, sterowanie i kontrola za pomocą wbudowanego WebSerwera oraz aplikacji mobilnych.

Jakość

Dbamy o jakość naszych produktów oraz o spokój i zadowolenie klientów. Dlatego na wszystkie produkowane przez na urządzenia przedłużamy gwarancję do 4 lat.

Warunki przedłużenia gwarancji na 4 lata:

  • dostawa i montaż naszych urządzeń przez rekomendowaną firmę instalacyjną
  • do zgłoszenia reklamacyjnego należy dołączyć dowód sprzedaży i montażu systemu wystawiony przez ww. firmę
  • gwarancja na urządzenia zostanie przedłużona o 2 lata czyli w sumie 2+2 lata

www.ochronadladomu.pl

www.ropam.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *