VISONIC POWER G PowerMaster, nowe centrale bezprzewodowe

PowerMaster-10 oraz PowerMaster-30 firmy Visonic, nowy alarm bezprzewodowy serii PowerG to według producenta zupełnie nowa jakość w technologii bezpieczeństwa bezprzewodowego.

Visonic, producent znany z wysokiej klasy urządzeń pracujących głównie w technologii bezprzewodowej oferował dotychczas niezwykle popularne centrale W/L serii PowerMax, czyli PowerMax Express, PowerMax Complete oraz swoją topową centralę PowerMax Pro.

Firma VISONIC wprowadza na rynek zupełnie nową centralę alarmową PowerMaster-10 G2 i PowerMaster-30 G2, o której kilka słów w poniższym poście. W oparciu o powyższe centrale stworzona została cała gama urządzeń detekcyjnych oraz sterujących o podobnym nazewnictwie jak z dotychczasowej oferty tego producenta, natomiast o nieco zmienionej technologii oraz symbolice rozszerzonej o końcówkę PG2 – dedykowanych do central PowerG.

Co innowacyjnego przedstawia Visonic w nowej rodzinie central?

Według zapewnień producenta naprawdę całkiem sporo. Począwszy od bezpieczeństwa technologii transmisji bezprzewodowej. Użyta metoda szyfrowania AES oraz technologie wykorzystywane i przetestowane w sieciach komórkowych czy łączności Bluetooth nie tylko podnoszą bezpieczeństwo ale wyraźnie zwiększają zasięg pomiędzy urządzeniami. Można zatem zakładać, że zasięgi centrali Visonic będą zdecydowanie przewyższały możliwości podobnych rozwiązań dotychczas oferowanych przez producentów. System dodatkowo wyposażony jest w narzędzie diagnostyczne sygnałów co pozwala na łatwe i szybkie wyeliminowanie problemów łączności oraz możliwość konfiguracji wszystkich urządzeń z poziomu samej centrali co powinno przekonać także instalatorów. System PowerMaster, tak jak w przypadku pozostałych urządzeń Visonic jest oczywiście systemem o komunikacji dwukierunkowej.

Długa żywotność baterii

Drugą niewątpliwą zaletą, która może być nawet istotniejsza dla przyszłych użytkowników to żywotność pracy baterii, która ma sięgać nawet 4 do 8 lat! Wydaje się, że nie są to liczby zbyt przesadzone ze względu na technologię transmisji oraz zastosowane baterie czas ten może być realny biorąc oczywiście  pod uwagę normalne – typowe użycie systemu.

Peryferia – Visonic ciągle daje wiele możliwości

Kolejny plus dla centrali PowerMaster. Jak przyzwyczaił nas Visonic przy serii PowerMax, gama elementów dodatkowych do centrali Master PG2 jest naprawdę szeroka, a znając producenta, może się jeszcze powiększyć. Liczba elementów detekcyjnych jest na pewno wystarczająca, a dodatkowo możemy zaopatrzyć się w np. czujkę PIR serii Next wyposażoną w kamerę czy czujki dymu oraz czadu. System natomiast imponuje pod kątem sterowania. Oferuje kilka pilotów / klawiatur o komunikacji dwustronnej, a przede wszystkim niezwykle estetyczną klawiaturę dotykową KP-160 PG 2 dostępną w białym i czarnym kolorze. Klawiatura nie jest typowym panel dotykowym o wybujałej i ustawialnej grafice do jakiej przyzwyczaili nas np producenci Smarthphonów ale i tak powinna przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Manipulator KP-160 posiada dodatkowo (podobnie jak klawiatura KP-141 PG2) możliwość obsługi zbliżeniowych tagów (dostępnych w najróżniejszych kolorach), dla dodatkowej i maksymalnie uproszczonej obsługi systemu. Centralę można oczywiście wyposażyć w dedykowany moduł komunikacji GSM / GPRS.

Cena na naszym rynku

Na rynku polskim (według wstępnych informacji), centrala PowerMaster-10 ma kosztować około 730 zł netto natomiast centrala PowerMaster-30 około 1300 zł netto. To naszym zdaniem w przypadku tak zaawansowanego systemu cena dość przystępna. Nie znamy jeszcze cen urządzeń peryferyjnych mamy jednak nadzieję, że i tu producent zachowa umiar.

Podstawowe parametry techniczne centrali PowerMaster-30 G2:

Możliwość instalacji około 120 urządzeń bezprzewodowych:

 • Do 64 stref
 • Do 32 manipulatorów
 • Do 32 pilotów
 • Do 8 sygnalizatorów alarmowych
 • Do 4 retransmiterów zasięgu
 • 48 kodów użytkownika
 • Obsługa partycji
 • Do 2 przewodowych stref 1 syreny przewodowej i 1 wyjście programowalne
 • Wbudowany dialer PSTN
 • Opcjonalnie GSM / GPRS i ADSL wewnętrzne moduły
 • Pamięć 1000 zdarzeń.
 • Opcjonalny czytnik zbliżeniowy
 • Szeroka gama urządzeń peryferyjnych PowerG dla każdej aplikacji

Centrala PowerMaster-30 G2 serii PowerG

POWERMASTER-30 G2 PANEL

Klawiatura (manipulator) dotykowa Visonic Kp-160 PG2

Dotykowa klawiatura z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym KP 160 VISONIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *