MICRA CONTROL. Centrala MICRA SATEL z aplikacją na Android. Czy to będzie rewolucja?

Pewnym minusem systemu Micra, jest brak pełnej kontroli ze strony oferowanej klawiatury. SATEL postanowił rozwiązać ten problem w dość niekonwencjonalny sposób, tworząc aplikację MICRA CONTROL dla systemu ANDROID.

MICRA SATEL

Centrala alarmowa MICRA, z założenia miała być prostym i tanim systemem do niewielkich obiektów. Tanim, czyli pozbawionym niepotrzebnych udziwnień oraz z prostą klawiaturą typu załącz / wyłącz. Firma SATEL, oddaje swoim dotychczasowym oraz przyszłym Klientom kolejny nie mniej istotny element systemu MICRA i to całkowicie za darmo. Aplikacja systemu Android – Micra Control powinna zadowolić wszystkich, choć póki co wyłącznie grono użytkowników smartphonów pracujących w tym właśnie środowisku. Nam po kilku próbach, wydaje się jednak, że jest to słuszny i bardzo ciekawy kierunek. Mamy nadzieję także na upgrade do wyższych systemów Androida.

Krótki opis systemu i aplikacji Micra Control

Centrala alarmowa MICRA od momentu pojawienia się na rynku zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wszechstronności zastosowań, łatwości instalacji oraz prostej obsłudze.

Mimo iż MICRA jest jednym z najprostszych rozwiązań alarmowych w ofercie firmy SATEL, oferuje szeroką gamę możliwości sterowania systemem. Podstawowym sposobem codziennej obsługi jest użycie pilotów zdalnego sterowania. Za ich pomocą można nie tylko włączyć lub wyłączyć czuwanie, ale także uruchomić funkcje dodatkowe. Wśród dedykowanych akcesoriów dostępna jest także bezprzewodowa klawiatura MKP-300, pozwalająca na podstawową obsługę za pomocą haseł.

Możliwości sterowania i obsługi modułu MICRA na tym się jednak nie kończą. Moduł można skonfigurować w taki sposób, aby możliwe stało się jego sterowanie za pomocą wiadomości SMS wysyłanych z telefonu komórkowego. Takie sterowanie wykorzystuje zdefiniowane wcześniej polecenia, które uruchamiają określone funkcje modułu MICRA.

W odpowiedzi na potrzeby Klientów i podążając za najnowszymi trendami rynkowymi firma SATEL opracowała aplikację ułatwiającą codzienne sterowanie systemem MICRA. Aplikacja MICRA CONTROL dostępna jest dla urządzeń mobilnych z systemem Google Android. Oferuje ona atrakcyjny wizualnie i prosty w obsłudze interfejs, za pomocą którego możliwe jest nie tylko włączanie i wyłączanie czuwania, ale także sprawdzanie stanu systemu, sterowanie wyjściami czy blokowanie wybranych wejść. Poszczególne funkcje programu dostępne są na odrębnych zakładkach, między którymi można przełączać się, przewijając je palcem na ekranie dotykowym.

Dużą zaletą aplikacji MICRA CONTROL jest funkcja automatycznej konfiguracji. Wystarczy podać numer telefonu karty SIM w module MICRA, aby aplikacja samoczynnie skonfigurowała odpowiednie ustawienia zgodnie z ustawieniami zapisanymi w module.

Aplikację MICRA CONTROL można bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play: (dawny Android Market)

  • Dla systemów operacyjnych Android 2.x
  • Dla systemów operacyjnych Android 3.0+

Jeden komentarz

  1. Excellent post. Thanks. welcome to …
    ADMINISTRATOR. Ze względu na niską wartość merytoryczną komentarz została usunięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *