Czujka VX-402 Optex już wkrótce doczeka się następcy

Dotarły do nas informację, dotyczące wprowadzenia do oferty przez firmę OPTEX nowej serii czujek zewnętrznych. VX Infinity zastąpią bardzo popularny dotychczas model VX-402.

Czym wyróżniają się czujki serii VX Infinity OPTEX?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji największa zmiana będzie dotyczyła algorytmu detekcji. W czujkach VX Infinity zastosowany będzie 24-krotnie bardziej odporny na zakłócenia środowiskowe cyfrowy algorytm detekcji SMDA (Super Multi Dimension Analysis). 

Kolejną innowacją jest zastosowanie cyfrowego antymaskingu, który zależny będzie od stopnia zabrudzenia soczewki. Kolejnym ulepszeniem jest zwiększenie liczby oraz precyzji rozmieszczenia pół detekcji, co wpłynie na liczbę fałszywych alarmów.

VX Infinity to również możliwość precyzyjnego ustawiania obszaru detekcji

Nowe modele będą posiadać kilkukrotnie bardziej odporną na odbarwienia obudowę z tworzywa ASA. Ciekawym rozwiązaniem są naklejki maskujące, które po umieszczeniu na soczewce pozwalają na precyzyjne dopasowanie obszaru detekcji.

W trudnych warunkach  pracy będzie możliwe zastosowanie czujnika dualnego (PIR + MW). Prawdopodobnie serię VX Infinity uzupełnią również modele z zasilaniem bateryjnym, dzięki którym będzie możliwość w łatwy sposób zaadaptować czujkę do rozwiązań bezprzewodowych.

Urządzenia powinny być dostępne w pierwszym kwartale 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *