FTN-ST OPTEX zewnętrzna czujka ruchu PIR. Mały rozmiar i wielkie możliwości.

System alarmowy budowany jest po to by chronić nasze mienie. Często zastanawiamy się jednak jak zabezpieczyć integralne i najbardziej narażone na włamania miejsca jak okna, bramy, tarasy, drzwi balkonowe itp. Wydaje nam się, że znaleźliśmy świetne i niedrogie rozwiązanie. Przedstawiamy rodzinę czujek FTN firmy OPTEX, FTN-ST i FTN-AM. Optex nazywa tę serię FIT, nie bez przyczyny, czujki są „FIT”, a możliwości mają naprawdę spore.

Zewnętrzna czujka ruchu to element systemu alarmowego, który jako pierwszy ma szansę zareagować na ewentualne włamanie czy wtargnięcie na chronioną posesję. Często obawiamy się stosowania tego typu rozwiązań ze względu na możliwość wystąpienia fałszywych alarmów, zakłóceń, sabotażu czy nawet zniszczenia tych elementów.  Może najbardziej prozaiczną przyczyną ich niestosowania ale niestety najczęstszą jest cena. Seria FTN jest jednak na tyle ciekawą, niedrogą i technicznie zaawansowaną propozycją, że chyba warto rozważyć budowę lub rozbudowę systemu o tego typu detekcję.

Czujka firmy OPTEX występuje w dwóch podstawowych wariantach:

FTN-ST – Niewielka, zewnętrzna czujka ruchu o zasięgu 5 x 1m i podwójnym PIR’em.

FTN-AM – Parametry jw., dodatkowo wyposażona w cyfrowy Antymasking.

Zasięg działania czujki OPTEX seria FTN.

Czujki oferują pełną możliwość regulacji położenia elementów PIR w zakresie 95 stopni i zasięgu działania do 5 metrów.

FTN-ST Optex zasięg działania 2 do 5m

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń, firma OPTEX proponuje te czujki z możliwością zasilania bateryjnego. Odpowiednio modele FTN-R i FTN-RAM. Czujki te nie posiadają nadajników bezprzewodowych, oferują jedynie możliwość zastosowania uniwersalnych zestawów radiowych, dostępnych na naszym rynku. Do czujki można dokupić specjalną podstawę FTN-ST OPTEX Big Back Box, w której ukryć można baterię i nadajnik.

W czujce zastosowano zaawansowany układ logiczny SMDA oraz system kompensacji zakłóceń środowiskowych. Dzięki temu czujki FTN nie są podatne na fałszywe alarmy, co jest podstawowym kryterium doboru w przypadku urządzeń zewnętrznych.

FTN-ST Optex czujka zewnętrzna z technologią SMDA

Czujki FTN, nie są uniwersalnym rozwiązaniem i nie służą do ochrony dużych powierzchni. Sprawdzą się natomiast idealnie przy zabezpieczeniu otworów okiennych, balkonów bram garażowych, drzwi tarasowych, itp.

Całkowity wymiar czujki to: 155x42x35 (WxSxG). Jak widać czujki są rzeczywiście niewielkie. Nie powinny więc zbytnio rzucać się w oczy, czy psuć wyglądu zewnętrznych elewacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *