Centrala SATEL z czujką DSC. Schemat połączenia.

Na prośbę użytkowników przedstawiam także schemat połączeń centrali alarmowej SATEL z czujkami ruchu firmy DSC.

Połączenie centrali SATEL z czujkami DSC – Schemat.

Poniższe schematy pokazują trzy typy podłączeń, wersja podstawowa NC oraz parametryczna EOL NC z jednym rezystorem i 2EOL NC z dwoma rezystorami parametryzującymi. W dużym skrócie poniżej zasada działania tego typu połączeń.

NC, EOL NC, 2EOL/NC – Opis połączenia czujek ruchu.

NC – Wejście normalnie zamknięte. Jest to typ podłączenia bez parametryzacji (rezystor). W przypadku takiego połączenia nie ma identyfikacji stanu linii. Nie odróżnia się przerwy linii od zadziałania. Zdecydowanie lepiej wybrać jedną z poniższych opcji z liniami parametryzowanymi.

EOL NC – Wejście parametryczne, dwa osobne stany czuwania, linia otwarta – czuwanie, linia zamknięta alarm lub brak rezystora – alarm / sabotaż. Jednak centrala alarmowa nie rozróżnia typu zaistniałego zdarzenia. Wykrycie ruchu oraz sabotaż czujnika jest takim samym kryterium alarmu. Uwaga w tym przypadku sabotaż czujnika należy podłączyć do wolnego wejścia linii Zx (Np. jak na schemacie – wejście Z2). Lub w przypadku central VERSA do dedykowanego styku sabotażowego TMP. W celu poprawnego połączenia typu EOL, rezystor musi znajdować się na końcu parametryzowanego przewodu (linii) czyli w czujce.

2EOL/NC – Wejście dwuparametryczne. W wersji z dwoma rezystorami, centrala alarmowa „widzi” dwa stany czujki (pomimo użycia jednej linii) i zdarzenia detekcji oraz sabotażu są traktowane niezależnie od siebie. W tym przypadku nie musimy wykorzystywać dodatkowej linii centrali do podłączenia sabotażu czujek.

Wybrany tryb połączenia / pracy należy odpowiednio zaprogramować w centrali alarmowej. Należy zastosować rezystory zgodnie z wytycznymi producenta.

Schemat połączeń:

Połączenie centrali SATEL z czujką DSC typ NC

 

Połączenie centrali SATEL z czujką DSC typ EOL NC

 

Połączenie centrali SATEL z czujką DSC typ 2EOL NC

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady Testy Wskazówki, Wiadomości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Centrala SATEL z czujką DSC. Schemat połączenia.

  1. Mario pisze:

    Jakiej wartości te R-eziaki montować?

  2. bart pisze:

    Świetnie opisane i przedstawione. Dzieki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *